Co warto wiedziec?

Aktualności

Zasady doboru klimatyzacji

2013-05-23 10:13:00
Zasady doboru klimatyzacji - zasadydoboru[1].jpg

ZASADY ZAKUPU KLIMATYZATORA.

Jako właściciel Warszawskiej Klimatyzacyjnej firmy MARTYN-EX  z długoletnim doświadczeniem mogę z całą świadomością stwierdzić, że cena w przypadku wyboru Klimatyzacji nie jest najważniejsza. Nie należy kierować się ceną. Cały  czas testuje i przetestowałem kilkadziesiąt urządzeń i wykonałem ponad 1000 profesjonalnych instalacji Klimatyzacji by potwierdzić postawioną tezę.

Niestety, większość klientów sugeruje się ceną, co jest błędne, najważniejszym czynnikiem przy wyborze klimatyzatora jest technologia i co za tym idzie, jakość i wydajność. Im bardziej jest zaawansowana technologicznie klimatyzacja tym otrzymujemy lepszą jakość i tym samym energooszczędność oraz oszczędność eksploatacyjną.

Urządzenia, których celem było schłodzenie popularnego M2, czyli pomieszczeń średnio do 50 m kW w roku 2000 było nie tyle, co kosztowne w zakupie, ale bardzo drogie w eksploatacji w związku z czym z klimatyzatorów korzystali ludzie zamożni. Obecnie koszt zakupu najprostszego, bardzo dobrego i energooszczędnego klimatyzatora do takiej powierzchni to wydatek rzędu 5000 zł, a koszty eksploatacji są nieporównywalnie niższe w stosunku do wymienionych wcześniej urządzeń z ubiegłych lat. Mówimy o klimatyzacji A+++, zgodnych z dyrektywą UE. Czyli  warto ponieść inwestycyjny koszt, by  otrzymywać „długoletni bezawaryjny zwrot.”

Na podstawie własnych obserwacji, testowanych i wymienianych urządzeń, twierdzę z pełną odpowiedzialnością, że koszt używania klimatyzatora w upalne dni jest bardzo niski i będzie coraz niższy. Wszystkie te czynniki powodują, że klimatyzacja dzisiaj jest standardem.

Podsumowując:

Wybierając klimatyzacje, nie oszczędzaj na cenie. Kupuj nie chińską, a silną oraz mocną markę, korzystaj z certyfikowanych fabrycznych przedstawicieli, zlecaj montaż z godnie z przepisami FGAZ.

Powyższa zasada w 100 % przełoży się na długoletni efekt bezawaryjnej pracy.

O klimatyzacji - słów kilka.

2018-03-14 08:54:24
O klimatyzacji - słów kilka. -

Klimatyzacja to chłodzenie i grzanie pomieszczenia, w którym przebywamy, to dostosowania temperatury, wilgotności, czystości i dystrybucji powietrza w pomieszczeniu, w którym mieszkamy, czy też pracujemy. Klimatyzacja Warszawa. Montaż klimatyzacji Warszawa. LG, Samsung, Daikin